Maile do Administracji

Dział dotyczący problemów pojawiających się na osiedlu.
JanW

Maile do Administracji

Post autor: JanW » 15 paź 2018, 19:49

Napisałem coś takiego:
Szanowna Pani,

Od dłuższego czasu obserwuje, że mieszkańcy osiedla nie posiadający własnego miejsca parkingowego na zewnątrz jak również w garażu podziemnym parkują permanentnie na miejscach przeznaczonych dla gości. Prawdę mówiąc parkują to za mało powiedziane, ponieważ miejsca, które powinny być ogólnodostępne są zablokowane ciągle przez te same samochody. Nie przyjmuję tłumaczenia, że miejsca są zajmowane przez pracowników LCC, dlatego że samochody pozostawiane są w trakcie weekendu. Proszę zainterweniować w tej sprawie, ponieważ ochrona stacjonuje naprzeciwko, więc może kontrolować kto parkuje, do kogo przyjechał i ile czasu będzie zajmował miejsce, żeby była rotacja. Rozmawiałem z ochroną kilka razy i w czerwcu jak najbardziej byli poinformowani, że miejsca przed nimi są dla gości, natomiast obecnie twierdzą że nie posiadają wytycznych co do tych miejsc od administratora osiedla.

Dodatkowo pragnę zwrócić uwagę na problemy z oświetleniem na zewnątrz, które często jest włączone w środku dnia, co naraża mieszkańców na niepotrzebne zwiększenie kosztów za części wspólne.

Pozdrawiam i czekam na reakcję.
Dostałem odpowiedź:
Witam Pani Radosławie,
W sprawie parkowania, ochrona jest poinformowana, że są to miejsca dla
gości. Status prawny tych miejsc jest taki, że są to miejsca
ogólnodostępne dla wszystkich właścicieli. Ostatnio ochrona
zaobserwowała, że jeden z właścicieli, który posiada dwa samochody i
jedno miejsce postojowe zajął sobie na stałe jedno z miejsc dla gości.
Ochrona podjęła interwencję i samochód został usunięty. Kiedyś parkowały
jeszcze auta z budowy, ale w chwili obecnej są parkowane na parkingu
budowy od Szulborskiej. Rzeczywiście pracownicy biura sprzedaży LCC
zostawiają swoje auta na tym parkingu (10 - 18), ale nie możemy im tego
zabronić, ponieważ są właścicielami jednego z lokali.
Z ochroną jest takie ustalenie, czy miejsca są traktowane rzeczywiście
jako dla gości, a nie jako stałe miejsce parkingowe.
Oświetlenie zewnętrzne późno się wyłącza, ale konserwator ma dziś
przestawić zegar, który włącza i wyłącza automatycznie oświetlenie.
Odpisałem:
Pani Magdaleno,

Dziękuję za odpowiedź, niestety ochrona bardzo słabo obserwuje, ponieważ jest co najmniej kilka samochodów które ciągle zajmują te miejsca i na pewno nie są to pracownicy LCC, ani inni pracownicy z ekip wykończeniowych.

Być może dobrym sposobem, żeby ucywilizować korzystanie z tych miejsc jest prowadzenie przez ochronę ewidencji samochodów tam parkujących. Taki system mają mieszkańcy 1 i 2 etapu. Ochrona zapisuje kto, do kogo itd. W ten sposób można nad tym panować. Jeden ochroniarz jest bardziej spostrzegawczy, drugi ma zupełnie inne zalety. A przy dzienniku z informacjami dot. pojazdów byłaby jakaś harmonia i miejsca stałby się dostępne dla ogółu mieszkańców jak również dla gości.

Proszę to rozważyć i zastanowić sie, bo możliwe że można to rozwiązać jeszcze lepiej.
No i co wy na to? :?

ODPOWIEDZ